Fitmin Junior granule 25kg

Granulovaná bielkovinová kŕmna zmes bez ovsa, ktorá je základom pre zostavenie dennej kŕmnej dávky pre žriebätá, žrebné a dojčiace kobyly. 

25,80 €

Granulovaná bielkovinová kŕmna zmes bez ovsa, ktorá je základom pre zostavenie dennej kŕmnej dávky pre žriebätá, žrebné a dojčiace kobyly.
Spolu s lúčnym senom poskytuje mladým koňom kompletné pokrytie živín. Obsahuje kvalitnú bielkovinu, ktorá je dôležitou súčasťou výživy nielen pre žriebätá a mladé kone, ale aj pre vysokožrebné a laktujúce kobyly. Obsahuje suroviny prirodzene bohaté na nukleotidy, ktoré podporujú zdravý vývoj a rast. Kvalita proteínu je podporená prídavkom aminokyseliny lyzínu. Fitmin Factor posilňuje funkciu tráviaceho systému, podporuje regeneráciu čriev a zvyšuje využiteľnosť krmiva. Uvoľňovač toxínov plesní pomáha kontrolovať vplyv mykotoxínov a znižuje ich absorpciu. Oligosacharidy manánov sa podieľajú na rozvoji imunity.

Benefity:

• Spolu s lúčnym senom poskytuje mladým koňom kompletné pokrytie živín
• Obsahuje kvalitnú bielkovinu, ktorá je dôležitou súčasťou výživy nielen pre žriebätá a mladé kone, ale aj pre vysokožrebné a laktujúce kobyly
• Obsahuje suroviny prirodzene bohaté na nukleotidy, ktoré podporujú zdravý vývoj a rast
• Kvalita proteínu je podporená prídavkom aminokyseliny lyzínu
• Fitmin factor posilňuje funkciu tráviaceho systému, podporuje regeneráciu čriev a zvyšuje využiteľnosť krmiva
• Obohatenie o OMEGA-3 mastné kyseliny (EPA, DHA) prispieva k normálnej funkcii srdca, mozgu a zraku
• Uvoľňovač toxínov produkovaných plesňami pomáha kontrolovať vplyv mykotoxínov a redukuje ich absorpciu
• Oligosacharidy manánov sa podieľajú na rozvoji imunity
• Vďaka tepelnej stabilizácii je zabezpečená vysoká hygienická čistota krmiva
• Vysoká chutnosť

Zloženie: Jačmeň, lucernové úsušky, pšeničné otruby, kukurica, sójový olej, sladový kvet, uhličitan vápenatý, chlorid sodný, inaktivované kvasinky rodu Saccharomyces cerevisiae 9 000 mg/kg, sušená riasa Schizochytrium limacinum 1 000 mg/kg.

Analytické zložky: Dusíkaté látky 14 %, hrubá vláknina 5,6 %, hrubé oleje a tuky 10,7 %, hrubý popol 6,9 %, vápnik 0,77 %, sodík 0,43 %, fosfor 0,45 %.

Doplnkové látky/1 kg: stopové prvky: meď – E4 (doplnené chelátom medi a aminokyselín n-hydrátom a síranom meďnatým pentahydrátom) 83 mg, mangán – E5 (doplnené chelátom mangánu a aminokyselín n-hydrátom a oxidom mangánatým) 131 mg, zinok – E6 (doplnené chelátom zinku a aminokyselín n-hydrátom a oxidom zinočnatým) 198 mg, selén – E8 (doplnené selenometionínom zo Saccharomyces cerevisiae NCYC R397 a seleničitanom sodným) 0,6 mg, železo – E1 (doplnené uhličitanom železnatým) 193 mg, jód – E2 (doplnený jodičnanom vápenatým, bezvodým) 0,8 mg; Vitamíny, provitamíny a chemicky presne definované látky s porovnateľným účinkom: vit. A – EU672 25 200 m. j., vit. D3 – EU671 1 768 m. j., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 90 mg, vit. B1 7,2 mg, vit. B2 10,5 mg, vit. B6 10,5 mg, vit. B12 6,8 µg, biotín 0,5 mg, niacínamid 78 mg, kyselina listová 2,4 mg, pantotenan vápenatý 29 mg, cholínchlorid 1 020 mg; Aminokyseliny: L-lyzín 8 500 mg, antioxidanty: BHA – E320 25 mg, BHT – E321 25 mg.

Dávkovanie:
0,5 – 3,5 kg na koňa/deň. Odporúčaná denná dávka závisí od hmotnosti a intenzity práce koňa.